Otevření bran Kickstarteru - Godforsaken Scavangers | Fundchaser.com

Otevření bran Kickstarteru – Godforsaken Scavangers

Proportion

Otevření bran Kickstarteru české karetní hře o přežití v ponurém podzemním světě

Platforma: Kickstarter
Cíl: 7.500 USD
Vybrali jsme: 28.956 USD
Počet Backerů: 1.184
Doba trvání: 18. října 2016 – 16. listopadu 2016
Místo původu: Praha
Poskytnuté služby: Vložení kampaně na Kickstarter
Odkaz: Godforsaken Scavengers: Survival Card Game

Máte v hlavě nápad na deskovou hru a vytvořili jste její prototyp. Prototyp jste nechali vyrobit v pár kusech, které vám dovolí objíždět lokální srazy hráčů deskových her, na kterých poctivě sbíráte zpětnou vazbu a získáváte první fanoušky. Všechno běží tak, jak jste si předurčili a proto začínáte řešit financování, které použijete na výrobu hry ve větším meřítku. Není problém pro vás sehnat bankovní úvěr, avšak bankovní úvěr kromě financí nemá žádnou přidanou hodnotu v podobě marketingového využití anebo možnosti vytvořit kolem hry komunity. Crowdfunding nabízí, jak možnost získat finance na váš projekt, tak i vytvořit kolem vás a vašeho projektu komunitu, která vás bude podporovat nejen při současných, ale i budoucích projektech.

„Pro nás je crowdfunding o penězích tak z poloviny. Z té druhé je o komunitě. O komunitě která vám pomůže váš produkt vybrousit k dokonalosti, která vám ráda pomůže a poradí s čím jen dokáže, a nakonec i o komunitě, která se s vámi vydá dál, než za konec jednoho projektu. Není to zadarmo, musíte se o ní starat alespoň na poloviční úvazek, ale přesně o tomhle to pro nás je,“ Tomáš Bachtík, tvůrce Godforsaken Scavangers.

Výchozí stav: Chceme vstoupit na Kickstarter, ale Kickstarter nechce nás

Volba crowdfundingové platformy je jedním z prvních rozhodnutí, které musíte učinit. V podstatě existují dvě volby pokud chcete na světový crowdfundingový portál, a to jsou Kickstarter a Indiegogo. Indiegogo má však až o 60% menší návštěvnost než Kickstarter a povědomí o portálu také výrazně zaostává za portálem Kickstarter. Z těchto důvodů si zvolte raději Kickstarter. Během vaší rešerše však zjistíte, že Kickstarter neumožňuje vstup projektům se sídlem v České ani Slovenské republice. Vy chcete jít na Kickstarter, ale on vás tam nechce pustit.

„Než jsme se obrátili na Fundchaser, snažili jsme se na americký Kickstarter dostat svépomocí. Stálo nás to šest měsíců práce, studování spousty dokumentů, řešení problémů s kontaktní osobou včetně bizarního nedorozumění s federálním úřadem a jeden odložený start kampaně. Nikdy víc,“ uzavírá Tomáš Bachtík.

Výzva: Uvést český projekt Godforsaken Scavangers na Kickstarter a následně vybrat a převést získané finance do České republiky

Ne každý může na Kickstarter umístit svůj projekt. Každý však může využít služeb agentury Fundchaser, která jim projekt na Kickstarter umístí. Vy si vytvoříte Kickstarter účet, ověříte svoji emailovou adresu a zbytek už necháte na agentuře Fundchaser, jejich tým vloží všechny potřebné údaje, abyste mohli svoji kampaň spustit.

To je však jen první část. Když vaše kampaň uspěje, je potřeba mít bankovní účet v USA, kde se získané finance převedou z Kickstarter účtu a následně systém, díky kterému se peníze dostanou až k vám na váš účet. Fundchaser je schopný vám zajistit i tento převod financí. Celý proces tak trvá maximálně jeden měsíc, kdy Kickstarter na sběr financí má vyčleněno 14 dní a Fundchaser dalších 14 dní na jejich zaslání do České republiky.

„Převod peněz byl přesně tak hladký, jak jsme doufali, že bude. Co nás ovšem příjemně překvapilo byla pomoc s extrémně výhodným převodem, který nám pár tisíc ušetřil,“ Tomáš Bachtík.

Stáhněte si celou případovou studii a zjistěte veškeré detaily o kampani a jejím průběhu.


Poptávkový formulář

Více o zpracování a ochraně osobních údajů naleznete zde.